Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ume Flyers Cup
Ume Flyers Cup 2019
Spelschema:  Div 2
1 x 20 min Tid Arena Division Hemmalag  Resultat Bortalag Domare
Lördag 09.00 Musköten 1 2 Flyers 1   Flyers 2 Hanna Edholm
  09.30 Musköten 1 2 Gävle   Team Leif Lina Norman
  10.00 Musköten 1 2 Flyers 2   Team Skellefteå Hanna Edholm
  10.30 Musköten 1 2 Team Leif   Flyers 1 Lina Norman
  11.00 Musköten 1 2 Team Skellefteå   Gävle Hanna Edholm
  11.30 Musköten 1 2 Team Leif   Flyers 2 Lina Norman
  12.00 Musköten 1 2 Flyers 1   Team Skellefteå Hanna Edholm
  PAUS            
  13.30 Musköten 1 2 Flyers 2   Gävle Lina Norman
  14.00 Musköten 1 2 Team Skellefteå   Team Leif Hanna Edholm
  14.30 Musköten 1 2 Gävle    Flyers 1 Lina Norman
  PAUS            
  15.30 Musköten 1 Semifinal 1 1:an i gruppen   4:an i gruppen Lina + Hanna
  16.30 Musköten 1 Semifinal 2 2:an i gruppen   3:an i gruppen Lina + Hanna
  17.00 Musköten 1 3:e pris Förlorare semi 1   Förlorare semi 2 Lina + Hanna
  17.30 Musköten 1 Final Vinnare semi 2   Vinnare semi 1 Lina + Hanna
  18.00 Musköten 1 Prisutdelning        
           
Söndag 10.30 Musköten 1 Träningsm. - div 2 Flyers   Gävle Simon Stålberg
           
Spelschema:  Div 3
           
2 x 15 min Tid Arena Division Hemmalag  Resultat Bortalag Domare
  12.45 Musköten 1 3 Flyers svart   Flyers vit Simon Stålberg
  15.45 Musköten 2 3 Flyers vit   Flyers svart Simon Stålberg
Spelschema:  Div 1
2 x 15 min Tid Arena Division Hemmalag  Resultat Bortalag Domare
Lördag 09.00 Musköten 2 1 Flyers   Arosstaden  
  09.45 Musköten 2 1 Gävle   Hamnstaden  
  10.30 Musköten 2 1 Luleå   IF Rycket  
  11.15 Musköten 2 1 Arosstaden   Hamnstaden  
  12.00 Musköten 2 1 IF Rycket   Flyers  
  13.00 Musköten 2 1 Luleå   Gävle Hedlund + Carlsten
  13.45 Musköten 2 1 IF Rycket   Arosstaden Hedlund + Carlsten
  14.30 Musköten 2 1 Hamnstaden   Luleå Hedlund + Carlsten
  15.15 Musköten 2 1 Flyers   Gävle Hedlund + Carlsten
  16.15 Musköten 2 1 Arosstaden   Luleå Hedlund + Carlsten
  17.00 Musköten 2 1 Gävle   IF Rycket Hedlund + Carlsten
  17.45 Musköten 2 1 Flyers   Hamnstaden Hedlund + Carlsten
               
Söndag 09.00 Musköten 2 1 Gävle   Arosstaden Simon + Elliot
  09.45 Musköten 2 1 Luleå   Flyers Hedlund + Carlsten
  10.30 Musköten 2 1 Hamnstaden   IF Rycket Hedlund + Carlsten
  Paus            
  12.00 Musköten 1 1 5:an i gruppen   6:an i gruppen Simon + Elliot
  12.00 Musköten 2 Semifinal 1 2:an i gruppen   3:an i gruppen Hedlund + Carlsten
  12.45 Musköten 2 Semifinal 2 1:an i gruppen   Vinnaren i kvartsfinal 1 Hedlund + Carlsten
  Paus            
  14.00 Musköten 2 3:e pris Förlorare semi 1   Förlorare semi 2 Hedlund + Carlsten
  14.45 Musköten 2 Final Vinnare semi 2   Vinnare semi 1 Hedlund + Carlsten
  15.30 Musköten 2 Prisutdelning